Soome tuumajaama valmib kust saada laenu plaanitust kümme aastat hiljem

väikelaen

Soome tuumajaama valmib plaanitust kümme aastat hiljem

Prantsuse tööstuse Areva, mis on hoone TVA reaktori on lubanud, et esimene elektriühenduse Olkiluoto 3. õiglane loodi detsembris 2018 ja regulaarne tootmine algab mai 2019.

Olkiluoto 3 Juoni Silvennoinen juht ei taha öelda, kui Arevale viimastel edasilükkamise tähtaeg taotluse esitamiseks või mitte.

“Viivitus ei pruugi mõjutada meie nõudmisi tuleb hinnata eraldi,” ütleb Silvennoinen Kauppalehtile. “Aga see ei saa vaadelda positiivse,” ütles ta.

Alguses Olkiluoto 3 valmib 2009. aastal ja pidi maksma 3,2 miljardit eurot, ning lõplik kulu on hinnanguliselt kolm korda suurem.

TVO on eriti mures Prantsuse tuumatööstuse pärast ümberkorraldust, kus UK Hinkley Point tuumajaama ehitamisel on võtnud juhtiva positsiooni energiaettevõte EDF. Soomlased kardavad, et Prantsuse inimesed peavad olema prioriteet kohaliku projekti Flamanville’is, mis on ka vastupidav, kuid mitte Olkiluotos. Flamenville’i tarne viibib kuus aastat, võrreldes esialgse projekti maksumusest on kasvanud kolm korda.

Hinkley Point on olnud kriitikat, samuti hinnatõusu jõudnud 20 miljardi naela (22,4 miljardit eurot powerplant.ee).

The Financial Times kirjutab, et enamik Lääne-Euroopa, ehitada uusi tuumajaamu, samuti viivitusi lõpetamist Olkiluoto ja probleemid on seotud asjaoluga, et pärast Tšernobõli katastroofi aastal 1987, ehitatud mitmeid tuumaelektrijaamu, sest samuti puudus oskusteave.

Ehitamise ajal tuumaelektrijaama valmimistähtaega mitu korda pikendatud. TVO teatas 2012. aasta juulis, et jaama ei lõpetata enne 2015. viis aastat pärast esialgset tähtaega.

Veebruaris 2014 TVO ütles jaama ei avalda hinnanguliselt toiduvalmistamise ajal kui firma ootab Areva ja Siemensi konsortsiumi uuendatud ajakava. Paar nädalat hiljem, Kauppalehti kirjutas, et erinevuste tõttu ähvardab Areva hoone täielikult Tower jääb.

Areva ja Siemensi konsortsiumi GUT vahekohtu 3,5 miljardi €, väitega, et piirata nihe põhjustatud tellija. TVO tfbank väikelaen omakorda tõstis makse, ja nõuab, et konsortsium on osa 2,6 miljardit situatsiooni.

Eelmisel aastal vahekohtu seaduse TBO, kuid ta ei täpsustanud, kui palju viimane peaks saama. TVO loodi 1969. aastal, energia firma, mis omab kogu spektri energia ja tööstusettevõtted. Praegu TVO toodab ühe kuuendiku Soomes toodetud elektri pärast lõpetamist kolmanda reaktori suurendada oma osalust kolmandas.

Kui Soome 2002. aastal, teatas, et ta kavatseb ehitada tuumaelektrijaama on tekitanud suurt elevust energeetikasektoris, kuna see esimene läks rääkima tuumaenergia Lääne-Euroopas enam kui kümme aastat pärast vaheaega. Enne seda kahe reaktori Olkiluoto iga tootma 860 megavatti. Soome valitsus kiitis heaks ehituse kolmanda reaktori 2005. aastal ja kinnitati samal aastal alustas ehitamist.

Erinevalt paljudes lääneriikides, kus ehitus tuumaelektrijaamade muutunud tabu kavatseb Soomesse uus rajatis.

Fennovoima asutati aastal 2007, oleme otsustanud kasutada uut tehnoloogiat Vene Rosatom tuumajaamad ehitatakse. 34 protsenti aktsiatest kuulub sama Rosatomile Fennovoima. Kahjuks ei olnud regressiooni Fennovoimat, mille ehitamine on aasta võrra edasi lükata, et saada litsents. See oli ebamugav Fennovoimale asjaolu, nagu enne, nad kiidelda, et nad saaksid vältida vigu TBA.

“Seal on probleem. Aga loodame, et me ei suuda tõestada vastupidist,” ütles Fennovoima tuuma Minttu Hietamäki eelmisel aastal juuni alguses. Fennovoima tegevjuht Toni Hemminki, lisades, et nad isegi palgatud mitu töötajat Olkiluotos. “Nad teavad, et probleemide tuuma-,” ütles Hemminki.

bonus track

Hanhikivi tuumaelektrijaama

Hanhikivi arendada tuumajaama projekti, mis asutati aastal 2007, kuulub Soome energia- ja tööstussektori graafika Voimaosakeyhtiö moodustanud konsortsiumi, mis omab kust saada laenu 66 protsenti kaalul Fennovoima ja veidi üle kolmandiku firma omanikuks Vene Rosatomile.

Esiteks, täisosanik Saksa energia kontserni E.ON kuid 2012. aastal ta keeldus osalemast teatud aja ja kuulus Voimaosakeyhtiöle sada protsenti aktsiatest Fennovoima. Hiljem omandab E.ON huvi Rosatom.

Fennovoimale Soome valitsus andis loa ehitada 1200 MW tuumajaama 21. aprill 2010 otsustas parlament, et alates 1. juulist. Pyhäjokile ehitatud tuumaelektrijaama valmib 2024. Rosatomiga Fennovoima alustasid läbirääkimisi 2013. aasta detsembris.

Lõplik heakskiit ehitamiseks tuumaelektrijaama Fennovoima august 2015. 1200-megavatise reaktori maksab 6 miljardit eurot, et saada välja ja pärast selle valmimist 2024. aastal, toodab kümme protsenti vajaminevast elektrist Soome.

Lisa kommentaar