Rene tiik kiire laen, taga amortisatsiooni taastuvenergia Eestis

laenud

Rene Tammist: kes on selle taga nõrgenemine taastuvenergia Eestis?

Saksamaa riiklik Bundesnetzagenturi üllatas paar kuud tagasi, kui talle teatatakse tuulepargi mille võitis Taani energiafirma DONG Energy, kes ei vaja abi. Viimased tuule- ja päikeseenergia maailmas muutunud vähem kui landmann.ee pakkumise hind, mis on odavam kui mis tahes muu uute elektrijaamade energia tootmiseks.

Mis põhjustas hinnalanguse ning milliseid meetmeid on vaja vähendada hind jätkata? Kas me lähitulevikus, tootmise taastuvenergia, mis on piisav, et katta tootmiskulusid, vaid elektri turuhind?

Kuidas saada odavamalt elektrit?

Elektrienergia maksumust taastuvenergia projektide mõjul paljudest teguritest, alates kapitalikulu, kasutatav tehnoloogia, kütusekulu, hoolduskulud, halduskulud maa ja võrguühenduse kulusid.

2016-2017 aastal tuule- ja päikeseenergia annab vähem kui kõrged hinnad maailmaturul kiiresti parandada tehnoloogiat, mis võimaldab rohkem tundi aastas elektri, seadmete eluiga, rohkem võimu, vähendada hoolduskulusid, innovatsiooni ja sihtasutuste tuuleenergia edastamise mehaanik. Samuti on saadaval arendajatele pikk ja odav raha.

 

Samuti on oluline kasutada taastuvenergia poliitika riigis alaliselt arengumaades abil loaandmismenetlusele mis on ehitatud ja võrguühendust. See ei ole juhus, et meretuul pakub odavaid vähem kirjeid ainult Taani ja Saksamaa, kus innovatsiooni tasutakse ja avaliku sektori toetamiseks tagasi. Need riigid on arendada taastuvaid energiaallikaid, nagu ülemaailmne liider.

Areng taastuvenergia viimastel aastatel kestva tõmblustuultes poliitika. Kulud projekti, kuid me võiks ka vähendada, kuid on piiratud võimalused erasektoris. Vähendades arengut haldusmenetlust vaja vähendada otsustas võtta mitte rohkem kui kolm aastat menetluses.

Väljaspool büroo baasil lahendus riigi keskasutusele koordineeritud heakskiitmiseks ja haldusmenetlused, et rakendada projekti arendaja. Vähendada võrguühenduse, kaaluge järgmisi näiteks Saksamaa või Taani liitumiskulu osaline või täielik socialiserings puusepp põhjendamatu nõuded testimine on lõpetatud, ja ühendus tähtaja kestus. Positiivseid samme viimase osa põhivõrgu osa riikliku võrgu ettevõte.

Suurim projekti maksumusest on kulu komponentide kapitali, kuid vaatamata sellele, et Eesti on suhteliselt väike, see võimaldab arendajatel hinnaline poliitiline riskikapitali projekti tõttu poliitilise ažiotaažist, mis viimastel aastatel on olnud süsteemi taastuvenergia toetus.

Poliitikud peaksid saama kokku leppida üleminekut taastuvatele energiaallikatele ja otsima pikaajaliseks eesmärgiks parteideüleselt vastupanu stabiilse ja prognoositava õiguskeskkonna tarkvara. Samuti on oluline, sest arendajad saavad näiteks energia hulk eeldusel statistiliselt müüdud, vähendades seeläbi projekti ja muuta see atraktiivsemaks suurte institutsionaalsetele investoritele.

Teine pool võrrandit

Kaubamärk uute elektrijaamade taastuvenergia tootmise kulud on tulusam täna kui Fossiilkütustega elektrijaamad, kuid tänapäeva elektrituru mudel ei kompenseeri kulude võimu pealinnas, kuid hind energia ainevahetuse moodustatud ainult põhjal mõju muutuvkulud.

Kivisöe või bensiinijaamad, samuti ehitamise kulud tehase Eestis põlevkivi elektri tootmiseks lapub.ee ja on üles ehitatud võrgustiku tarbimiseks veo aastakümneid, kas elektrienergia tariifid või riigieelarvest, on juba makstud.

See ei hõlma elektrienergia maksumust toodetud fossiilsete kiire laen tootjate kasvuhoonegaaside, samuti paljude teiste sotsiaalsete kulude sotsialiseeritud. Lisaks jätkatakse fossiilkütuste tootjatele makstav muud kasu, kuigi nad olid maksnud vallandamine toimus peaaegu 10 aastat tagasi.

Seetõttu on eriti oluline, et reform tööstusvool Euroopa Komisjoni lõpus eelmisel aastal keeldus minna ei lõpe poolenisti. Aga need ettepanekud on endiselt ebapiisav reform elektri hinnad olla põhjustatud võimalike investeeringute.

liberaliseerimise tugev turu monopoli voolukatkestuse jälgimisel elektriturul ning on vaja võtta lisameetmeid. Otsustajad selgrootus ELi heitkogustega kauplemise süsteemi reformi Euroopa kliima- ja energiapoliitika jaoks suurim häbi. $ 5 ühiku hind CO2 ei soodusta keegi investeerida taastuvenergia projekte ning loobuda fossiilsetest kütustest.

Euroopa Komisjon andis mõjukamaid konsultatsioonifirma Ecofys aruande hiljuti valminud "piirata rahalist toetust küps taastuvenergia?" Märkides, et CO2 hind, piisavalt maksustada tekitatud kahju kliimamuutuste peab olema 50 eurot. See omakorda mõjutab investeeringuid taastuvenergia. Samuti on oluline, et nii otsesed ja kaudsed toetused fossiilkütuste stop.

Teine pool võrrandit, nii elektri hind ja asjaolu, et see sisaldab. Muuda elektri hind kõigub, lisaks eespool nimetatud tegureid laenude võrdlus, mis on tingitud mis võimu turuhind toodet piirkonnas, mis on nende kulusid.

Saksamaa pakub tasuta hoone tuulikute aitab välja riiklikke strateegiaid taastuvatest eelistavad arendajad projekti valmib odavamalt ja riski ning ootused kasvu elektrienergia hinnad. Eestis, kus tuulepargi arendajad on vaja teha investeeringuid väga madal elektrienergia hind Nord Pool projekti ainumõeldavaks agressiivne kulude kokkuhoid.

See nõuab poliitilist tahet. Kuigi elektri hind ei pruugi olla piisav, et katta tootmiskulusid. Solar laenu refinantseerimine parkide tootmiskulud on veel kaugel elektri turuhind. Biokütused tõhusalt toota elektrit hinnaga kallim kui praegune aktsia hind, kuid kui te tarbima toodetud soojus kaugkütte või tööstuses on tulus viis eesmärki, mis kasutavad taastuvaid energiaallikaid.

Taastuvenergia kiire amortisatsiooni

Positiivne on see, et kasutada taastuvaid energiaallikaid, sest selleks on vaja innovatsiooni ja ekspansiivne meetmed nendes riikides väheneb kiiresti. Eriti riikides, kus taastuvate energiaallikate arendamine on prioriteet. Ennustused laen maksehäiretega inimesele taastuvenergia tasub end ära, isegi kui see oleks alandamise kiirus ja pärast ajutiselt makstud.

Suurenenud kasutamist taastuvaid energiaallikaid, näiteks on juba viinud langus ala kütuse hinnad ja energia ja parema keskkonna. Kui siseriiklik taastuvenergia eesmärgi tõttu uusi investeeringuid taastuvenergia üleminekul riigi sisemajanduse koguprodukt kasvab keskmiselt 2,2 protsenti aastas.

Me riigina on võimalus panna pikaajalise aluse uuele majanduskasvu mootorid ja kasutuselevõtuga taastuvatest energiaallikatest Eesti tippkeskuse.

Lisa kommentaar