Tniste eelarvekne tisversioonis need vabadusemonument.ee vrdlevad tnast 2007 buum, liialdatud kvasti

Tõniste eelarve kõne täisversioonis: Need, kes võrrelda praegust buumi 2007. on raske liialdatud

Lugupeetud liikmed,

Teie nägu on 2018. aasta riigieelarve eelnõu.

See eelarve toetab meie majanduse, ohutuse ja heaolu perede eelarve peab olema tasakaalus, maksukoormus ei suurene laenukoormus väheneb ja riigi rahandus on heas korras lõpus 2018.

Lugupeetud liikmed,

Oma kõnes ütles ta,

– Mis seisus on meie majandus, ja kui me ikka õitseb,

– Valitsuse fiskaalpoliitika praegust majanduslikku olukorda,

– Arvatakse, et tulu riigis

– eraldades täiendavaid ressursse.

Alustame sellest, et riik meie majandusele.

Valitsus on võtnud koostamise aluseks riigieelarve viimase prognoosi rahandusministeerium, sisemajanduse koguprodukt (SKP) reaalkasv 3,3 protsenti 2018.

Palgakasv on hinnanguliselt 5,2 protsenti Rahandusministeerium, et hindade tõus 2,7 protsenti, 0,4 protsenti tööhõive Сredit24 kasvu. Järgmisel aastal meie sisemajanduse koguproduktist umbes 24500000000 th

Prognoosi kohaselt on rahandusministeeriumi toetama tekkimist tugev partner investeeringute arendamise ja ekspordi kasvu.

Prognoos on selge, et väliskeskkonna paranemist järgmisel aastal 3,8 protsenti. Selle taustal ootame ekspordi kasvuks 4 protsenti, mis tähendab, et meie ekspordi äri on võimalik veidi suurendada oma turuosa.

Suures osas toel kohaliku potentsiaali ekspordi äri kasvu Soome, Rootsi ja Läti impordi nõudlust. Lisaks Venemaa majanduskasv on tagasi õigele teele pärast langusperioodi kolm aastat, oli positiivse välisnõudlusse uuesti.

Jätkusuutlik majanduskasv ja heaolu eeltingimus on erasektor investeerida uute toodete, tehnoloogiate ja võimete ja ekspordi ja transport sisenõudluse rahuldamiseks majandusmudel Eesti valitud eriti eraettevõtted, mitte riik.

Oleme kehtestamise eeltingimus prognooside reaalses kogumahutus põhivarasse investeeringuid kasvab 13,7 protsenti sel aastal ja 4,1 protsenti järgmisel aastal ning see kasv jätkub.

Erainvesteeringuid ulatub 4,6 miljardi euroni järgmisele tasandile.

Kui te vaatate ehitusturul, nagu mainitud ülekuumenemise ohtu, kuid 2013. aastast alates, ehitustööd Eesti majanduse pidevalt vähenenud. Kui vahetult enne kriisi ehitustööstuses 2008, väärtus lisaväärtust kasvas 10,6 protsenti, kriisi algusaastatel sajandi langes 6 protsenti, ütles ta pärast ajutist kerget tõusu 2012. aastal, on taas langenud ligi 6 protsenti. Osakaal hoone jälle hakkas taas kasvama teisel poolel, kuid esialgu väga madal.

Valitsuse panuse ehituses on praegu palju suurem kui eelmisel majandusbuum, kuid selle põhjuseks on see, et ehitustööde maht investeeringud majanduse nüüd enam kui kaks korda vähem kui 2007. aastal, ja elamuehitusele on endiselt oluliselt madalam kui eelmise buumi, kuid statistika näitab, et investeeringud kodudes inimesed kasvab.

Arvestades, et avaliku sektori investeeringud ei suurene hüppeliselt 2018. aastal, jäi ligikaudu 5,6 protsenti SKP-st, siis on võimalik läheneda tase buumiaegsele ainult erainvesteeringuid ja oluliselt suurenenud laenumahtude. Ja see ei ole praegu oodata.

Lisaks reeglina ministeeriumi toetust investeeringute planeerimine on endiselt väga optimistlik ja ei oleks üllatunud, kui järgmisel aastal, mõned projektid veel ellu või lõpus eelarveaasta, nagu see juhtus peaaegu igal aastal.

Kuna struktuur on tundlik majandustsükli kui enamik teisi tegevusi, mis on vähemalt sama kaua kui saatus hoone tõttu raske näha kogu majanduse ülekuumenemist. See ei ole ohtu valitsuse investeeringud ehitusturul, tasakaalu tugevalt paigas, siis on väga reaalne järgmisel aastal.

Samuti, kui te vaatate muutus majapidamiste laenukoormuse ja ettevõtted on number üks-kohaline kasvu viimastel aastatel, isegi olematu, võrreldes aastakasv sms laen sularahas 30-70 protsenti 2007. aastal võrreldes 2005. aastaga.

Ja lõpuks, uued autod, mis on vaid veidi rohkem kui eelmisel aastal. Et jõuda samale tasemele eelmise buumi, kasvab umbes 50 protsenti sõiduki registreerimist.

Lühidalt, need, kes räägivad jooksval aastal võrreldes 2007. majandusbuum, run on ikka väga oluline.

Vastavalt seadusele peab hinnangu andma Majandusväljavaadete finantsnõu. Eelarve hinnangul kirjeldab nõukogu suvel Finance usaldusväärselt ennustada edasist arengut Eesti majanduses.

Lugupeetud liikmed,

Teine teema, mis peaks olema mures selles ruumis on kaugel piiri Eesti majanduses, kus valitsus peab tegelema tugev kasv jahutatud, sest see sõltub sobivuse hindamiseks meie fiskaalpoliitika üldine majanduslikku olukorda.

Ja see on oluline, sest me oleme kaugel piiri. Ma arvan, et see on antud juhul on tegemist struktuurse tasakaalu paar liiga palju või struktuurne tasakaal peaks olema koma üle või alla ideaalne keskmiselt.

Rääkides struktuurset positsiooni valitsuse seoses täpsuse arvutused on vaja vaadata ajalugu. Näiteks 2014. aastal, näitas sügisprognoosi Euroopa Komisjoni 2015. aastal Eestis struktuurne puudujääk 0,7 protsenti SKP-st.

Aga aasta hiljem, oleme juba hinnanguliselt 0,3 protsenti suurus struktuurne ülejääk. 2005 2007. Alates seisukohast erinevusi siis hindab osa ala. Selle taustal eelarve ja lisaeelarvete olid päris ennekuulmatu võrreldes eelarves juba kriitika all.

Aga ikkagi, riigikassa usub, et Eesti majandus kasvab järgmisel aastal pisut üle jätkusuutlikule tasemele. See tähendab, et meie majandus kasvab umbes 0,5 protsenti kiiremini kui kasv hindamise mudeleid näidata. Hindamine majanduslikku olukorda nõukogu eelarve on peaaegu sama.

Kuid olukord signaalide tsükli vastandid. Ühelt poolt, raske olukord tööturul, palgakasv on olnud kiire ning tööpuuduse on suhteliselt madal. Aga teised näitajad viitavad sellele, et majanduse tegutseb allpool oma potentsiaalset taset, st SKP lõhe on negatiivne.

Suureneb ettevõtete ja kodumajapidamiste säästud ja jooksevkonto ülejääk. Lisaks inflatsioon olnud mõõdukas alles hiljuti, kui me välistada mõju rahvusvaheliste hindade ja aktsiisimaksude. On tsüklilise iseloomuga, see tähendab, et kindlustunde indikaator lähedal või veidi kõrgemal ajaloolisest keskmisest.

Kui te vaatate ajalugu, on meil viimase nelja aasta jooksul on liikunud kaks või kolm tõusu koridori protsenti ja me näeme esimest korda sel aastal, rohkem kui oodatud kasvu 4 protsenti lähiaastatel, ja jälle lähedal 3 protsenti kasvu, mis on palju väiksem kui eelmise taseme buum.

Nii et kokkuvõttes saame rääkida meile sobival tasandil 2018. aastal, mitte kaugel majanduse taastumine ja pool protsenti ideaalne prognoositav liikluse suurenemine ei ületa varieerumine hinnangute ja ilmselt taustal katastroof. 2007. aastal sarnase buumi kasvutempo alustati toel kahekohalise arvu laenukriis, oleme ikka väga kaugel.

Mida ma tahan öelda kokkuvõtteks, et need eeldused ja hinnangud toodangulõhele struktuurse tasakaalu, ja muidugi, ei ole ideaalne vahend valitsuse fiskaalpoliitika. Kuid seni, kuni meil on parem vahend, ja see ei ole väga hea Euroopas on kokku leppinud sellise eeskirjade peame keskenduma neile, ja see on, mida me teeme.

Lugupeetud liikmed,

Valitsuse fiskaalpoliitika selles kontekstis?

Valitsus on võtnud seisukoha valguses eespool majanduslangus ei ole veel kehtestatud õigel ajal.

Tegelik kulu vaadates majandusele tervikuna ja ei mõjuta majanduse mahuga võrreldes valitsuse fiskaalpoliitika järgmisel aastal ei suurene või vähenemise suunas peaaegu tasakaalus eelarve. See on strateegiline investeering, et valitsus soovib tagada, et meie teede ja kiire Interneti-ühendus ja muu infrastruktuuri parandamiseks kaitsevõimet reserve või laenata raha kontolt, samuti olukord muutub.

Üldiselt kokkulepitud konservatiivne eelarvepoliitika valitsuse valitsus kevadel, on konservatiivsem kui seadus lubab riigieelarvest ja on tõenäoliselt palju konservatiivsem kui ajal, mil Eesti oli tõeline buum, mis vajavad tõsist jahutust.

Riigieelarve on struktuurne tasakaalutus tootmise 0,25 protsenti võrreldes meie eelmise visiidi või koormuse tase järgmisel majandusaastal, 34,4 protsenti SKPst, ning koormust vähendatakse 0,4 protsenti SKP võlg, ülejäänud 8,6 protsenti . Ja – nagu paljud analüütikud usuvad – lükatakse edasi või viibib mitu investeeringud, et valitsuse mõju ehitusturul on ka madalam kui prognoos kevadel.

Aga rõhk on siin üle, et seadus ei saa sundida valitsust kasutada ülejääki eelnevate aastate ainult seda võimaldavad. Minu eesmärk on saada eelarve struktuurset tasakaalu nii kiiresti kui võimalik.

Lugupeetud liikmed,

Kui te vaatate kasvu riigieelarve tulude taustal, ei tohiks suurendada maksukoormust, kuid jäid samale tasemele kui eelmisel aastal, vähemalt kuni valimisteni.

Mäletan, et kui koalitsioon allkirjastati oli palju uusi makse. Täna, enamik neist laualt lauale enne valimisi, ja loodetavasti ei tule tagasi.

Vaadates laiemat fiskaalpoliitika, see teeb mind mures rahandusminister trend, mis algas 2014. aastal, kui valimiste-eelne lubadusi vabadusemonument.ee koalitsioon moodustatakse võimalikult allikas hakkasid tõusma aktsiisi.

Sama on lüpsmine lehma läbib erinevaid koalitsiooni. Inimesed tulevad äri, ma näen, et nüüd on meil riigis, kus aktsiisikaupa, mis on juba poliitilisi piire. Minu arvates on meil kõigil midagi õppida siin.

Pöördudes nüüd prognoosib kasumit 2018. aastal, et öelda, et ma olen esimene minister ennustab, et see ei häiri. Veelgi enam, ta on hästi käitunud minu eelkäijad.

Kui te vaatate 2017 prognoos, võin öelda, et peaaegu 8 miljardit eurot maksutulu maht suvel umbes 0,1 protsenti hinnangulise eelarve prognoos.

Maksuliikide, ootustest ja mitu, kuid hinnangud on tavaliselt palju minna kohapeal, ja isegi suurem üksikute tüüpi maksud arvutatakse täpsusega pluss või miinus kaks protsenti. Summalised prognoosivead peamisi liiki makse või lõive tükk kümneid miljoneid, ja lõpuks teineteist.

Enamik Finance 2017 maksu eraisikute laenud kiirlaenud kodust lahkumata prognoosi allapoole korrigeerinud maksu alkoholi – umbes 14 protsenti kavandatud tulud 39 miljoni euro.

Peamine põhjus seisneb selles, et detsembris 2016 enne kaupmehed ostsid rohkem alkoholi pood, sest ma ei olnud kindel, millal täpselt aktsiisimaksude suurendamisest, ning seega osa 2017. aasta planeeritud tulud 2016. Lisaks muutes prognoos eeldatavasti vähendada õlle aktsiisimaksu plankaed suvel. Ja tegelikult müüakse sel aastal suurem kui aktsiisimäära õlle oodatust väiksemaks.

Tegelik küsimus on muidugi tarbimise muutuse ja muutused kaubavahetuse maht piire põhja ja lõuna piiri. See võimaldab teil jälgida olukorda igakuiselt.

Nüüd 2018. aasta tulusid.

Esiteks maksutulu.

Riigieelarve tulud maksude ja sotsiaalmaksete kasvab järgmisel aastal, võrreldes oodatava 2017 müük ligi 600 miljonit eurot ehk 8,9 protsenti.

Annan teile selle suure muutuse.

Suurenemine tulumaksumäära vähendamise tõttu üksikisiku tulumaksu tulu ligi 159 miljonit eurot keskmise palga kasv 5,2 protsenti. See number iseloomustab ka kõige selgemini, et töö maksud lõpuks langeda – ei kasvu, vahel üritab öelda.

Kuna tööhõive kasvu ja palkade riigis tõuseb 195 miljoni sotsiaalsemaks. Koos majanduskasvu ja hinnad, saame maksustada 190 miljonit rohkem. 203000000 eurot ehk umbes 56 protsenti tulude kasv, mis tulenes peamiselt alandada tulumaksu dividende juriidilise isiku, kui võtta regulaarselt mitu aastat.

Me loodame, et see saab olema palju aktiivsem dividendi arestimise suurte välismaiste ettevõtete, mis on suur jaotamata kasum, sest see on kasulik ettevõtetele. Eelarve nõukogule, kes kaalub tulude prognoos oli veidi skeptiline uue süsteemi, õiguslik vorm dividendimaksu.

Kommentaar tsiteerida siin ainult, et ettevõte on lõpus 2015 23600 miljonit eurot ja puhaskasum eelarveaastal 2018. eeldatavat mõju muudatus sarnaneb firma – Swedbank – 2015 täiendavat maksu.

Ja viimane oluline suurenemine aktsiisitulude suureneb tulugrupiks 166 miljonit, millest umbes 100 miljonit suurenemine alkoholi aktsiisimaksu ja umbes 50 miljonit kasv kütuse punkt. Mõlemad põhjused on tollimaksumäärad järk-järgult suurenenud viimastel aastatel. Olen juba rääkinud prognoosi aktsiisimaksude ja ma ei hakka seda kordama.

Üldiselt meie maksukoormus lähiaastatel, stabiilne, mitmeid koalitsioonileppe võtab ära planeeritud makse ja mõned maksumeetmed toetada majanduse ja ettevõtluse arenemiseks.

Tahaksin ka öelda, et fiskaalpoliitika ei ole ainult maksuseadustik, vaid ka nende juhtimine. Mida paremini ja tõhusamalt, peame tõstma makse alandada hindu ja õiglase konkurentsi. On oluline, et Eesti peab maksma makse ausalt lihtne ja kontrollitav. Aga maksudest kõrvalehoidumise ja petmine riigi ja nii nende kaasmaalased elavad konto olema nii suur kui võimalik.

Selleks, et amet maksustatakse lähiaastatel rohkem tähelepanu ärijuhtimine, koostöö ja teabevahetuse ja aruandluse lihtsustamise. Lisaks on kavas pöörata rohkem tähelepanu piirata palga ümbrikus, mis on uus riigihangete seadus annab lisafunktsioone, nagu ehitus.

Lisaks maksutulu on veel mitmeid eelarvetulusid.

Esiteks dividende. Väideti, et valitsus kavatseb rahastada kulusid mitteseotud tulud ja kulud on näide dividenditulu. Tegelikult järgmise aasta eelarve tulude dividende summas 130 miljonit eurot, ja see on 28 miljonit vähem kui eelmisel aastal. See on palju vähem kui tavaliselt perioodi 2013-2017 keskmine dividenditootlus oli ligikaudu 140 miljonit eurot.

Ja lõpuks, välismaa toetused.

2018. riigieelarvest välismaal annab maksumus on ligikaudu 1,1 miljardit €. Või peaaegu 10 protsenti riigieelarves välismaised toetused. Kasv väliseid ressursse ligikaudu 270 miljonit eurot. Umbes 40 protsenti välist abi vaja investeeringuid.

Välisabi inimesed, siin ma tahan öelda, et lugu lõpus välist abi ka tugevasti liialdatud. Esiteks, me ei tea, mida meie järgmise eelarve ümbrikus, kuid on kindel, et need muutused ei ole kindel, riigieelarve seoses tõsiselt.

Kui tegemist on kohanemine uute tingimustega, siis tasub meenutada, et see võtab palju investeeringuid ja investeeringute euro on täielik ja kestab aastaid. Aga kindlasti teha nimel praeguse tegevuse euro, analüüsida ja hinnata, mida on mõttekas ja mida ei saa jätkata ka tulevikus.

Lugupeetud liikmed,

Praegu kulud.

Kui me räägime rolli riigi ja majanduse kui terviku, ta hindab avaliku sektori kulutuste osakaal SKP järgmise aasta jooksul madalamal tasemel kui viimase kolme aasta jooksul, või üle 40 protsendi SKPst. See tähendab, et see ei ole selle või järgmise aasta osakaal avaliku sektori kuludest kogumajanduse ei suurene.

2018 eelarve kulutuste 10 miljardit eurot esmakordselt. Eelkõige riigieelarvest investeeringuid 10,6 miljardit eurot, mis tähendab, et meie kulud suurenevad ligi 900 miljonit, millest umbes 270 miljoni, nagu ma juba ütlesin, väliskapitali makseid.

Eelarve esitatud Peaminister andis ülevaate väärtus pikas perspektiivis ja ma ei hakka seda kordama oma ajalugu, kuid rõhutas mõned kõige olulisem suurtes kogustes.

Vastavalt suurima kasvu eelarveaastal 2018

– majanduse, peamiselt teede ja transpordi ning põllumajanduse ja ettevõtluse toetamise – ligi 300 miljonit smsraha väikelaen inimest,

– tervishoiu, mis lisatakse peaaegu 150 miljonit, mis peaks olema nii sotsiaalse kui ka kättesaamise täiendavaid vahendeid jätkuvalt rakendada sotsiaalse pensionäride,

– Haridus, mis lisatakse rohkem kui 120 miljonit, ja mille sees on suurenenud kulud õpetajate palgad, samuti teadus- ja arendustegevuse kulutusi lennuk

– sotsiaalse kaitse, mis hõlmaks umbes 100 miljonit eurot, mis oli peamiselt kulutatud ja peretoetuste suurtele peredele ja suurendada toetust kasvada kuni 500 eurot kuus, nagu ka paljud teised ebasoodsas olukorras sihtrühmadele ja kaasa aidata tööturu

– Kaitse, kus kulud suurenevad koos SKP kasvu ja liitlased, pluss kulud kaitse- ja strateegiliste investeeringute.

Kui te vaatate kasvu kogu protsentuaalne kasv erinevatel põhjustel kõigis eelarve. Lubage mul öelda, et eelarve numbrid ja kaks aastat, ja huvi kasvu viide pilt ei ole nii hea, mitte sellepärast, et mõned investeeringud tehakse eurodes ja projektide üheks aastaks, ja mõnedes teistes piirkondades.

On ilmselge, et me peame jätkama eelarve ja põhjendus uuendamine formaat, et aru saada, kuidas oleks lihtsam võrrelda kulunäitajatesse.

Paar sõna inimesed, kes saavad palka riigieelarvest. Avalikus sektoris 2016. aastal oli 117000 töötajat ja umbes 54000 töötajad saavad palka riigieelarvest. Kuna 2014 valitsuse vähendas töötajate arvu kokku rohkem kui 2000 töötajat.

Palgad veetis järgmisel aastal summas 1,2 miljardit eurot, ja brutopalk tõuseb kuni 69 miljonit eurot. See ei tähenda siiski, stabiilne palk, kuid see on eraldatud 2,5 protsenti palgatõusu, kõik institutsioonid Suurbritannias ja lisaks sihtrühmadele, et valitsus on prioriteet – see tähendab, õpetajad, kultuuritöötajad, sisemine turvalisuse ja sotsiaaltöötajad.

Lugupeetud liikmed,

Ja lõpuks, et selgitada mõningaid reforme ja meetmeid, et muuta meie riigi efektiivsemaks ja stimuleerida kasvu erasektoris.

esimene – Decade ühiskonnas me ootasime, ja läbi mitme kanaliga koalitsiooni kavandatud ja siiani rakendamise haldusreformi jõudnud sadama ja ma ei usu, et siiski, et uued asutused saavad nüüd, pärast valimisi nõukogu parima hinna ja kvaliteedi raha, ja palju rohkem raha see kohaliku elu ja majandusliku arengu.

muu – suurendada maksustatava tulu summas 500 eurot, vähendades tööjõumakse rohkem kui 150 miljonit eurot.

Kolmandaks – reformi Vanematerahaperioodi sissetulekutoetus ja reform reformi loob täiendavaid võimalusi suurendada tootlikkust, osaleda tööturul.

ja lõpuks – Mitmed maksu muudab Maksu- Solutions arendab, dividendid ja lõpeb ettevõtluskontoga mikroettevõtete parandada investeerimiskliimat ja luua uusi võimalusi osaleda tegevustes.

Lugupeetud liikmed,

See eelarve toetab meie majanduse, ohutuse ja heaolu perede eelarve peab olema tasakaalus, maksukoormus ei suurene laenukoormus väheneb ja riigi rahandus on heas korras lõpus 2018.

Aitäh, ja ma palun teil toetada meie projekti!

Lisa kommentaar